10'' Obal na tablet sobi.eco (20x27.5cm)

Kód: 3908LT2 3908RA2 Zvoľte variant
PONOŽKY ZADARMO
Značka: sobi.eco
24,90 €
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Obal na notebook/tablet 10'' vyrobený z recyklovaných materiálov.

  • Vyrobený v chránenej dielni (kúpou pomáhate sociálne a zdravotne znevýhodneným ľuďom)
  • Vyrobený komplet z recyklovaných materiálov
  • Pri voľbe kuriér GLS a objednávke do 12:00 doručenie do 24 h
  • Cena za dopravu od 2,49€ 
  • Pri nákupe nad 45 € doprava zadarmo

Detailné informácie

Podrobný popis

Jedinečný obal na notebook vyrobený z recyklovaných materiálov v chránenej dielni na Slovensku.

Poskytuje dokonalú ochranu Vášmu laptopu, zároveň je ho vďaka termoizolačným vlastnostiam možné použiť ako podsedák v prípade núdze. Púzdro na notebook je vyrobené recyklovaných materiálov, ktoré zodpovedajú objemu dvochrecyklovaných plastových fliaš a jedného trička. 

Originálny eko obal na notebook od výrobcu sobi.eco Vám ponúkame v dvoch farebných vyhotoveniach: žltá a ražná biela. Obe sú naozaj štýlové a jedinečné, rovnako ako myšlienka ukrytá za týmito produktami. Skúste obaly na notebook od sobi.eco a uvidíte, že dobrý vkus a eko myslenie nemusí ísť vôbec proti sebe. Naviac kúpou produktu dávate prácu znevýhodneným ľuďom na Slovensku.


Rozmery: 

10“ pre tablety a notebooky s rozmermi do 27 x 19 x 0,8 cm

Vnútorné rozmery: 27,5 x 20 cm

Materiál: recyklovaný plast a textil

Farba: žltá / ražná biela

Foto: Katarína Kapsdorfer (foto z dielne),  Lucia Hrapkova (foto z kaviarne)

 

Dodatočné parametre

Kategória: Obaly na notebook
Záruka: 2 roky
Materiál: Recyklovaný plast a textil
Uhlopriečka: 10''

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Kam s nepotrebným šatstvom

Myšlienka potreby poukázania na možnosti využitia odpadu a etickej výroby vznikla popri charitatívnych zbierkach oblečenia, kde končí mnoho nepotrebného šatsva, ktoré je však často už nenositeľné, prípadne je ho toľko, že ho už nie je komu darovať. Nákup odevov sa stal neoddeliteľnou súčasťou života a celosvetovo nakúpime 80 miliárd kusov oblečenia za rok, čo predstavuje o 400% oblečenia viac, ako pred 20 rokmi.

Vďaka technologickému pokroku je spotreba odevov jednoduchšia a rýchlejšia než kedykoľvek predtým. Avšak mnohí z nás bojujú s tým, čo robiť s opotrebovaným oblečením, nakoľko priemerná životnosť jedného kusu oblečenia je iba okolo troch rokov. Nechcené odevy často posunieme priateľom či rodine. Môžeme ich darovať charitám, mimovládnym organizáciám, či vrátiť predajcovi v rámci jeho programu spätného odberu. Avšak iba 0,1% takto darovaných alebo vrátených odevov podstúpi recykláciu a vyrobia sa z nich nové vlákna.

Podiel módneho priemyslu na znečistení našej planéty

Väčšina týchto odevov žiaľ končí na skládkach, ktoré znečisťujú životné prostredie. Pričom až 95% všetkých odpadových textílií môže byť znovu recyklovaných. Módny priemysel je pritom druhý najšpinavším priemyslom na svete a často sa spája s neetickým a nehumánnym prístupom k zamestnancom vo výrobe.

Používame recyklovaný textil a plasty

Značka sobi.eco sa rozhodla túto skutočnosť zmeniť. Postupne začali dizajnovať obaly z recyklovaných textílií a hľadali vhodné spôsoby na jeho kombináciu a využitie. Po mnohých mesiacoch premýšľania a hľadania najlepších riešení sa firme sobi.eco podarilo prísť s prvým prototypom vyrobeným zo 100% recyklovaného textilného odpadu.

 

Nebolo však cieľom zadať výrobu niekam do Ázie, v hlavách zakladateľov rezonovala myšlienka svojou činnosťou podporiť sociálne a zdravotne znevýhodnených ľudí na Slovensku. Na základe tejto filozofie bola výroba sobi.eco umiestnená do chránených dielní, sociálnych podnikov či dielní, ktoré poskytujú prácu v oblastiach s vysokou nezamestnanosťou. Značka sobi.eco aktuálne spolupracuje s dvomi dielňami, no zakladatelia majú v pláne spolupráce ďalej rozširovať. 

Medzinárodné úspechy

V roku 2017 sobi.eco vybrali na podujatí UNLEASH Laboratory v Dánsku ako jeden zo 197 najlepších projektov zo sveta zameraných na udržateľné riešenia. O niečo neskôr, v decembri 2017, vyhrala značka súťaž OpenMaker a mohli začať rozvíjať svoju myšlienku naplno. Vďaka úvodnému grantu zo súťaže dokázala firma sobi.eco vyvinúť prvé dva produkty z recyklovaných textílií v kombinácii s recyklovanými plastmi.