“Hygge” u Vás doma

Pocit šťastia, pohody, útulnosti a vnútorného pokoja. To je Hygge. Pochádza z Dánska, kde sú dni príliš krátke a zimy príliš dlhé. A nevľúdne. V tomto období trávime aj my viac času doma a to je skvelá príležitosť vytvoriť si malú oázu pokoja a šťastia. Stavte na maličkosti, ktoré pohladia Vašu dušu. 

iStock-1065513808

Potešenie

Nezáleží na tom, či Vás čaká deň plný povinností, alebo dnes ostávate doma. Začnite deň príjemne. Vlastný ranný rituál Vás nabudí a prinesie pocit spokojnosti, ktorý sa s Vami ponesie až do večera. Vyhraďte si svoj čas na kávu v obľúbených ponožkách. Horúci nápoj a veselé ponožky - táto kombinácia preberie aj najväčšieho spachtoša. 

Vypnutie

Digitálne technológie sú užitočné, ale ako sa hovorí - všetko s mierou. Venujeme im priveľa času, ktorý by sa dal využiť aj príjemnejšie. Skúste byť viac sami so sebou a tiež viac so svojími najbližšími. Keď s niekým trávite čas, nenechajte sa ničím rozptyľovať, venujte mu plnú pozornosť. Prežívajte každý prítomný okamih, už nikdy sa nezopakuje. 

Atmosféra

Po celom dni sa pokúste úplne vypnúť myšlienky a doprajte si relax. Zababušte sa do hebkej deky a začítajte sa do obľúbenej knihy. Alebo si napustite plnú vaňu. Relaxačná hudba a pár sviečok vnesie do Vašej kúpeľne tú správnu atmosféru. Podčiarknite tento pôžitok orientálnou vôňou a vyskúšajte luxusné mydlo s kvetom hortenzie. Nielen, že pohladí Vaše zmysly, ale vďaka mlieku a olivovému oleju dokonale vyživí Vašu pokožku. 

Lucia Minárová

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie